Hackere vet at SMB bedrifter har generelt dårligere IT sikkerhet og går målrettet mot bedrifter på denne størrelsen.
Mange av bedriftene som rammes går konkurs, mister omdømme eller har høye tap og kostnader for gjenopprettelse av data.

Columbi gjør mye får å ha høy og god sikkerhet i våre løsninger men vi ser at flere av våre kunder bør bedre sin sikkerhet. Når vi kjøper ny bil så er vi vant til at det koster å ha en sikker bil og vi stoler på at både bil og utstyr hindrer alvorlig ulykke og skade. Uavhengig av bil og utstyr kan vi velge å kjøre defensivt og forsiktig, og dermed redusere sannsynlighet for ulykker. Slik er det også med IT sikkerhet.

Det koster å bedre sikkerheten og ha sikrere løsninger. Det handler om kompetanse og bedrede rutiner internt i bedriften.
Hver enkelt ansatt kan læres til å avverge eller forhindreløsepengevirus.

Ta kontakt med oss så hjelper vi dere med en sikrere IT hverdag.
Vi tilbyr en gratis rådgivingssamtale i januar og februar og kommer med forslag til sikkerhetsforbedringer for din bedrift.

Ta kontakt med oss!

Relaterte innlegg

Repeterende transaksjoner i Visma Net

Repeterende transaksjoner i Visma Net

Mye av det som skjer i regnskapet gjentar seg. Husleie hver måned, supportavtaler hvert kvartal, vedlikeholdsavtaler hvert år eller en fast avsetning til revisjon. Likevel oppretter mange de samme bilagene om og om igjen, måned etter måned.

les mer